Luksemburgi Eesti selts tegi kingituse Tartu valla lasterikastele peredele

Aasta lõpus võttis Tartu valla sotsiaaltööspetsialist Anne-Mai Ottiga ühendust Luksemburgi Eesti Seltsi president Meelik Mallene. Eesti Luksemburgi Selts soovis see aasta aidata Tartumaa peresid.  Luksemburgis elavaid ja töötavaid eestlasi ühendav selts kogub annetuste ja heategevusloterii käigus igal aastal jõulude eel raha ühe Eesti maakonna lasterikastele peredele.  Anne-Mai Ott võttis ühendust teiste Tartumaa kohalike omavalitsuste sotsiaaltöötajatega ja üheskoos sai sobivad pered leitud. Jaanuari lõpus tehti tiir Tartumaal, annetusi käis üle andmas Luksemburgi Eesti Seltsi liige Leivo Loik. Kokku said annetuse 4 peret, üks pere Elva vallast, üks Luunja vallast, üks Peipsiääre vallast ja üks Tartu vallast.

"Kui me esimest korda sellisest abipakkumisest kuulsime siis algul kõlas see pigem uskumatult, kui päriselt. Tartu vald tänab! Lisan, et kokku on meil on Tartu vallas 12 suurpere ( 5 ja rohkem last peres). Kuigi suurpered saavad ka ise hästi hakkama, siis ikka on tore, kui tublidele inimestele tahetakse abiks olla." kommenteeris sotsiaalosakonna juhataja Anne Aleksejev.

Aitäh abivalmis ettevõtetele ja suur kummardus Luksemburgi Eesti seltsile!