Lähte alevikus asuvate Õpetaja tn 7, Õpetaja tn 8 ja Sootaga külas asuvate Saava, Palalinna maaüksuste lähiala detailplaneeringu koostamise lõpetamine ning Tartu Vallavolikogu 21.10.2015 otsuse nr 79 kehtetuks tunnistamine

Tartu Vallavolikogu lõpetas 28.11.2019 otsusega nr 106 Lähte alevikus asuvate Õpetaja tn 7, Õpetaja tn 8 ja Sootaga külas asuvate Saava, Palalinna maaüksuste lähiala detailplaneeringu koostamise ning tunnistas kehtetuks Tartu Vallavolikogu 21.10.2015 otsuse nr 79.

Detailplaneeringu algatamise eesmärk oli kaaluda planeeringualale uue spordilinnaku moodustamist. Üldplaneeringu kohaselt on Saava maaüksused kantud kaardile valge alana, mis tähendab, et maakasutuse juhtfunktsioon säilib põhiliselt maatulundusmaana. Sotsiaalmaade planeerimist antud asukohta põhjendati eelkõige sellega, et maaüksused kuuluvad Tartu vallale ning sihtotstarvete muutmine võimaldab Lähte Ühisgümnaasiumi ja Tartu Valla Spordikooli kompleksi laiendada. 2015. aastal langetatud otsus planeering algatada ca 28 ha ulatuses spordikompleksi laiendamise eesmärgil oli laiaulatuslik plaan.  Detailplaneering on lähiaastate ehitustegevuse aluseks ning eeldatakse, et planeeringu menetlused viiakse läbi kolme aasta jooksul ja realiseeritakse viie aasta jooksul.

Tartu Vallavalitsus algatas osaliselt samale alale 19.09.2019 korraldusega nr 786 Lähte alevikus asuva Õpetaja tn 7 ja lähiala detailplaneeringu eesmärgiga rajada esimesed etapis jääväljak ja tulevikus jäähall. Antud planeeringu realiseerimist on võimalik alustada lähiaastatel.

Täpsem info SIIT