Kõrveküla Spordihoone avatakse 17.septembril

Reedel, 17.septembril kell 13:00 avatakse pidulikult vastvalminud Kõrveküla Spordihoone. Spordihoone täiendab uut koolimaja eeskujulike sportimisvõimalustega, millest saavad osa nii Kõrveküla põhikooli ja Tartu valla spordikooli õpilased kui ka kõik teised.

„Spordihoone pakub väga mitmekülgseid võimalusi lastele ja noortele spordiga tegelemiseks. Hoone suurde saali mahub kaks täismõõtmetes korvpalliväljakut, kuni neli võrkpalliväljakut või futsali väljak. Lisaks on jõusaal, maadlussaal ning kaks võimlemissaali," tutvustab hoonet haldava Tartu Valla Spordikooli direktor Agu Laas.

Hoone on projekteerinud sarnaselt koolimajaga KAUSS Arhitektuur arhitektid Lauri Eltermaa, Kaur Talpsep, Kristiina Aasvee, Anna-Grete Konsap. Ehitas KRC Ehitus OÜ. Mööbli tarnis AS Standard.

Uues majas on netopinda 2378 m2. Hoone projekteerimise ja ehituse maksumuseks kujunes riigihankel 1,9 miljonit eurot, spordihoone sisustuse  hanke tulemiks kujunes 51,75 tuhat eurot. Spordihoonesse hangib vald eraldi sisseseadet jõusaalile ja maadlussaalile. Koos lisanduvate töödega kujunes hoone lõplikuks maksumuseks 2,2 miljonit eurot.

Investeeringu uue spordihoone ehitusse teeb Tartu vald kasutades oma vahendite kõrval ka möödunud aastal riigi lisaeelarves COVID-19 kriisi ületamiseks antud investeeringutoetust mahus 630 tuhat eurot.

„Kõrveküla spordihoone juhatab sisse rea uute spordirajatiste ehitamise vallas. Ette on valmistatud Kõrveküla ja Lähte koolide staadionite ehitus. Peatselt kuulutame välja kunstmuruga jalgpalliväljaku ehitushanke Raadile ning loodame uue hankega saada taskukohase tulemuse Lähte jääväljaku rajamiseks järgmisel aastal," tõstab spordi- ja liikumisvaldkonda panustamist esile vallavanem Jarno Laur.

Spordihoone ehituse blogiga saad tutvuda SIIN