Kobratu X uuringuruumi geoloogilise uuringu loa taotlus

Keskkonnaamet edastas 06.05.2022 Tartu Vallavalitsusele Kobratu X uuringuruumi geoloogilise uuringu loa taotluse ning soovib taotluse kohta Tartu Vallavalituse arvamust.

Keskkonnaamet teatab, et Osaühing Eesti Killustik (registrikood: 10126848) (aadress Rõstla paekivikarjäär, Rõstla küla, Põltsamaa vald, Jõgeva maakond) poolt esitatud geoloogilise uuringu loa taotlus Kobratu X uuringuruumis on menetlusse võetud.

Geoloogilise uuringu luba taotletakse geoloogilise uuringu teostamiseks Tartu maakonnas Tartu vallas Kobratu külas Eesti Vabariigile kuuluval kinnistul Viljatera (tunnus 79402:003:0234). Katastriüksuse omanik on Keskkonnaministeerium ja volitatud asutus Maa-amet. Taotletava uuringuruumi teenindusala pindala on 35,16 ha. Tegemist on tarbevaru uuringuga. Geoloogilise uuringu käigus plaanitakse rajada kuni 30 puurauku ja kuni 15 uuringukaeveõõnt uurimissügavusega on kuni 25 m. Uuritavateks maavaradeks on ehitus-ja täiteliiv. Hüdrogeoloogilised katsetööd: veetaseme mõõtmine. Täiendavalt on uuringu käigus planeeritud teostada järgmised sihtotstarbelised tööd: proovide võtmine granulomeetrilise koostise ja filtratsiooni määramiseks ning füüsikalis-mehaanilisteks katseteks. Topograafiline mõõdistamine. Uuringu teostaja on Inseneribüroo STEIGER OÜ (registrikood 11206437, aadress: Männiku tee 104/1, Nõmme linnaosa, Tallinn, Harju maakond). Taotletava loa kehtivusaeg on 3 aastat.

Geoloogilise uuringu loa taotluse ja muude asjassepuutuvate dokumentidega on võimalik tutvuda Keskkonnaameti lähimas kontoris.

Taotlus on digitaalselt kättesaadav SIIN

Kuni geoloogilise uuringu loa andmise või andmisest keeldumise otsuse tegemiseni on igaühel õigus esitada Keskkonnaametile põhjendatud ettepanekuid ja vastuväiteid.  Ettepanekuid ja vastuväiteid võib esitada suuliselt või kirjalikult e-posti aadressile info@keskkonnaamet.ee või postiaadressile Roheline 64, 80010 Pärnu.

Geoloogilise uuringu loa eelnõu valmimisest teavitab  Keskkonnaamet täiendavalt ametlikus väljaandes Ametlikud Teadaanded.