Tartumaa aasta ema 2023 on Ingrid Matteus

Möödunud laupäeval, 13.mail kuulutati Tartu Ülikooli ajaloomuuseumi valges saalis välja Tartumaa aasta ema 2023, kelleks osutus Ingrid Matteus.

Tänavune aasta ema Ingrid elab Tartu vallas Tammistu külas. Ingrid on ema neljale tütrele - Mariann (16) õpib Jaan Poska gümnaasiumis ning Heino Elleri Muusikakoolis, kus õpib trombooni; Kersti (31)  töötab Ülenurme muusikakoolis flöödiõpetajana, samuti on ta Väägvere Pasunakoori dirigent; Kreete (33) on metsasarve rühma kontsertmeister Vanemuise teatri sümfooniaorkestris ja õpetab metsasarve Heino Elleri Muusikakoolis ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias; Krista (37) õpib praegu Tartu Rakenduslikus Kolledžis VOCO logistika erialal ja mängib nüüd saksofoni Väägvere pasunakooris koos perega. Abikaasa Vahur töötab Tartu Kesklinna Kooli majandusjuhatajana.

„Ma olen mõelnud nende aasta emade, aasta õpetajate ja aasta inimeste valimiste peale. Alati on väga raske valida välja üks väga paljude heade nominentide seast. Kas see ongi õiglane ja kas me peaks seda tegema?

Aga ma olen enda jaoks selle mõtestanud nii, et me ei vali parimat. Me valime võrdsete seast  ühe, kes on nagu sümbol või eestkõneleja. Ühe tugeva, õrna, tööka ja hooliva ema, kes kannab edasi õnneliku emaduse sõnumit. Loodetavasti ka nendeni, kes veel kõhklevad, kas uut elu siia maailma tuua." kommenteeris vallavanem Jarno Laur.

Aasta ema konkursile esitasid Ingridi tema lapsed. Lisaks hariduskäigule, täiendkoolitustele, töökogemusele ja ühiskondliku aktiivsuse põhjalikule ülevaatele, mille lapsed kirja panid, lisandus ka hulganisti hobisid ja muud. Ühe vahva ütlemisena tõi pere paljude seast välja "No aga proovi!".

"Kuna lapsed esitasid minu nominatsiooni salaja, sain sellest teada alles siis, kui tuli meilile kontserdi kutse. Seda tunnustust saades võttis ikka sõnatuks küll. Üllatus oli seda suurem, et esitatud olid mitmed väga tugevad ja tuntud nominendid. Südame teeb soojaks, et enda lapsed peavad sind aasta emaks. Tunnen, et laste pärast pole miski tegemata jäänud ja juba väiksest peale neid alati võimalusel kaasa võtnud küll orkestri proovidesse, küll naisseltsi kokkusaamistele. Sellega on tekkinud neis huvi ja oskavad hinnata samu rahvakultuuri väärtusi. Loen nüüd laste poolt kirjutatud esitusest, et peavad oluliseks, kui palju pereväliselt olen teinud ja rõhutanud seda ühiskondlikku panust. Samas lapsed just tunnevad, et hoolimata oma tegemistest-töödest olen nende jaoks alati olemas olnud ja perekonda esikohale seades ei ole enda muid huvisid ja töid unarusse jätnud. Mitte laste pärast pole midagi tegemata jäänud, vaid tegemistest hoolimata pole lapsed tähelepanuta jäänud. Nüüd, kui lapsed suured ja elavad eraldi, olen emana õnnelik, et ühine hobi annab võimaluse iganädalaselt orkestriproovis perega kokku saada ja nn kvaliteetaega nautida." kommenteeris värskelt aasta ema tiitli pälvinud Ingrid.

"Ingrid Matteuse puhul tuleb märkida ära, et lisaks nelja imetoreda ja andeka tütre emaks olemisele, panustab ta väga suure hulga oma vabast ajast ja energiast kogukonnale – olgu selleks Vägvere pasunakooris tegutsemine, Kõrveküla naisselts Miina hulgas toimetamine või Tammistu kandi traditsioonide hoidmine" lisas Laur.

Palju õnne veelkord Ingridile ja tema perele!

Foto: erakogu