Tartumaa Ühistranspordikeskus annab teada sõiduplaani muudatusest alates 1.09.2022

Liin 207 Tartu – Roiu – Kaagvere – Kabina – Tartu (19:30). Muutunud on väljumisajad peatustest kogu liini ulatuses.

Liin 211 Tartu – Roiu – Melliste (14:10). Kõigi peatuste ajad 10 minutit hilisemad, väljumine Tartust 14:10 (seni 14:00).

Liin 212 Melliste – Roiu – Tartu (15:40). Kõigi peatuste ajad 15 minutit varasemad, väljumine Mellistest 15:40 (seni 15:55).

Liin 227 Tartu – Kammeri – Lätiküla – Tartu (07:25). Muutunud on liininumber, vana nr 328. Sõiduplaani lisatud Kastani peatus (Tartu linnas) reisijate sisenemiseks.

Liin 228 Tartu – Lennujaam – Hobunurme – Haage – Tartu (12:55, 15:20). Muutub liininumber, vana nr 348.

Liin 324 Otepää – Pangodi – Tartu (kell 12:30). Muutuvad väljumisajad peatustest mõne minuti ulatuses alates Pangodi peatusest.

Liin 352 Tartu – Kambja – Unipiha – Tõrvandi – Tartu (14:25). Muutunud väljumisajad peatustest Kambja – Tartu suunal.

Liin 604 (Kärevere kool) – Õvi – Kärkna – Lähte – Tartu (07:25). Muutub marsruut – esmalt teenindatakse Õvi ja seejärel Kärknat (varem oli vastupidi). Lisatud peatused Kärevere kool, Kämara ja Kassi, mida teenindatakse eelneval päeval tel 640 4000 ettetellimisel.

Liin 614 Tartu – Lähte – Vedu keskus – Vasula – Tartu (14:00). Lisatud liinilõik Õvanurme – Mullavere – Kärksi – Elistvere loomapark ning liin toimib ringliinina, alustades ja lõpetades Tartus. Muutuvad peatuste läbimisajad. Varbemäe peatuse asemel peatus Soitse. Käigus 1. sept – 15. juuni E-R (v.a pühad). Seni sõitis ainult koolipäevadel.

Liin 717 (Mäe) – Juula – Tabivere – Lähte – Kõrveküla – Tartu (07:15). Lisatud liinilõik Elistvere loomapark – Kärksi – Mullavere – Tabivere – Õvanurme. Varbemäe peatuse asemel peatus Soitse. Muutuvad peatuste läbimisajad. Õvanurme-Tabivere suunal liinilõiku ei teenindata. Käigus 1. sept – 15. juuni E-R (v.a pühad). Seni sõitis ainult koolipäevadel.

Liin 740 (Vana-Kubja) – Saadjärve – Lähte – Vasula – Tartu (09:50 LP). Vana-Kubja, Kalmumäe ja Hiire peatused on muudetud nõudepeatusteks, s.t sisenemiseks on vajalik eelneval päeval ettetellimine tel 640 4000. Sõiduplaani lisatud Kärkna peatus.

Liinid 829, 830, 831, 832 Arusoo – Laaksaare – Mehikoorma – Järvselja – Tartu. Liispõllu – Lääniste – Võnnu – Tartu liiniosal on esmaspäevast pühapäevani ühesugune marsruut ja peatuste ajad. Eelneval liinilõigul erisused: tööpäevadel Järvseljalt sissesõit Agali – Ahunapalu – Liispõllu. Reedeti suvel sissesõit Laaksaare sadamasse. Kõigil päevadel jääb sõitjate vähesuse tõttu ära Meeksi peatuse teenindamine.

Liin 843 Võnnu – Tartu (23:05 RL). Liin suletud sõitjate vähesuse tõttu.

Liin 848 Tartu – Võnnu – Võõpste (22:25). Sõiduplaan esmaspäevast pühapäevani sama (seni puudus RL osade nõudepeatuste tellimise võimalus).

Liin 906 Elva – Annikoru – Rannu – Lääne (14:30). Käigus 1. sept – 15. juuni E-R (v.a pühad, seni sõitis ainult koolipäevadel).

Liin 907 (Kaarlijärve) – Rannu – Annikoru – Elva (15:40). Käigus 1. sept – 15. juuni E-R (v.a pühad, seni sõitis ainult koolipäevadel). Lisatud Erumäe peatus (asendab suletava liini 918 liinilõiku Annikoru – Erumäe). Ära jäävad Lääne ja Neemisküla peatused. Peatused Kaarlijärve, Alakeerdi, Rannu apteek ja Lülle on muudetud nõudepeatusteks ning sisenemiseks on vajalik ettetellimine tel 640 4000.

Liin 918 Puhja kool – Annikoru – Puhja asula (15:55). Liin suletud sõitjate puudumise tõttu.

Liin 933 Sillaotsa – Roiu – Lange – Võnnu – (Ahunapalu), (14:40). Muutub väljumisaeg Sillaotsalt. Uus aeg 14:40, muutuvad peatuste läbimisajad. Viimane põhipeatus Võnnu, edasi Ahunapaluni nõudepeatused. Sisenemiseks Terikeste – Ahunapalu liinilõigul vajalik ettetellimine tel 640 4000.

• Peatusenimede muutused

Muudetud on bussipeatuste nimesid kohtades, kus on 3 või enam samanimelist peatust ristmike läheduses. Põhiteel jäävad nimed enamikul juhtudel endiseks, kuid väiksematel teedel on muudetud peatusenimesid, et reisijatele oleks arusaadavam, kust konkreetne liin väljub. Muudatused on järgmised:

Vana nimi Uus nimi
Gümnaasiumi Ülenurme gümnaasium
Gümnaasiumi (Tõrvandi suunal) Tõrvandi tee
Rebase (kõrvalteel) Alasepa
Pangodi (kõrvalteel) Pangodi järv
Pangodi (kõrvalteel) Sulu
Kambja (kõrvalteel) Kambja kauplus
Vasula tee (Jõgeva maanteel) Kärkna tee
Rüütlimäe (Kukulinna teel) Rüütlivälja
Muuge tee (Kärkna-Kärevere teel) Lammiku
Elistvere mõis (Õvarnurme teel) Elistvere loomapark
Õvanurme (Saadjärve-Õvanurme teel) Õvanurme rist
Sootaga Sootaga mõis
Igavere (kõrvalteel) Juula tee
Elistvere (kõrvalteel) Nigula tee
Elistvere (Jõhvi maanteel) Toolamaa tee
Särje (kõrvateel) Vana-Särje
Töökoja Töökoda

Kambjas uus peatus Kambja park, Elva vallas Vehendis uus peatus Pilliroo, Tartu vallas uus peatus Soitse ja uus peatus Rehevälja.

Detailsed sõiduplaanid portaalis www.peatus.ee.

Lisainfo SIIT