« Tagasi

Registreeri oma elukohaks Tartu vald!

Tartu Vallavalitsus tuletab kõigile meelde, et täpsed elukohaandmed ja postkast tagavad teadete kättesaamise. Lisaks oma aadressandmete korrastamisele peaks igal aadressil olema ka postkast, et olulised teated saaksid inimesele kätte toimetatud.
 
Elukohaandmete õigsus on oluline avalike teenuste saamiseks ja aktuaalne ka saabuva rahva- ja eluruumide loendusega, kus loendusmomendiks on 31.12.2021.
 
Iga valda registreeritud elanik on oluline. Kaasame oma kodanikke otsustesse. Kodukandi heaks saab otsustada kaasava eelarve hääletusel või konkreetsel rahvaküsitlusel, aga ka arvamust avaldada piirkondlikel koosolekutel või valla esindajatega otse suheldes. 
 
Iga vald hoolitseb oma registreeritud elanike eest. Tartu vald maksab sünnitoetust, kingib uutele kodanikele  hõbelusika ning nimetunnistuse, tagab lasteaia- ja koolikohad.  Abivajavaid peresid aitame lasteaia ja -hoiu toiduraha toetusega. Esimesse klassi minevad lapsed saavad ranitsatoetust, koolides on lastele tasuta koolitoit, toetame huvitegevust ja tagame jätkusuutliku hariduse moodsas õpikeskkonnas. 
 
Vald on viimase kolme aasta jooksul ehitanud uue lasteaia Raadile ning moodsad koolimajad Tabiverre ja Kõrvekülla, Kõrveküla kooli juurde uue spordihoone ja Raadi lasteaed Ripsik laienduse. Järgmisel aastal valmib Maarja-Magdaleena lasteaed, Lähte lasteaia juurdeehitus ja Tabivere lasteaia hoone saab rekonstrueeritud.
 
Tartu vald hoolitseb Eesti rahvuslike traditsioonide kestmise eest. Hoiame oma tiiva all kultuurikollektiive, kes paistsid silma juba esimesel laulupeol 1869. aastal, nagu Väägvere pasunakoor ja Maarja-Magdaleena segakoor. Laulu- ja tantsupidudel osalevad nende kõrval ka palju nooremad kollektiivid. Tartu valla eri piirkondades tegutsevad rahvamajad, valla toetust saavad erinevad ühingud, et huvitegevus oleks kättesaadav kõigile elanikele olenemata nende vanusest. 
 
Tartu valla elanikuks registreerimisel hoolitsed enda, oma alaealiste laste ja eestkostetavate elukoha aadressi õigsuse eest rahvastikuregistris. Nii saame langetada õigeid otsuseid ja kujundada lasteaia- ning koolivõrku vastavalt nõudlusele. 
 
Tartu vallas kasvatame spordipisikut juba maast madalast. Tartu valla spordikooliga saab liituda juba esimesest klassist alates. Värskelt avatud Kõrveküla spordihoones on avatud võimalus jõusaali kasutada ning pärast koolitunde saavad õpetajad ennast energiaga laadida.
Oleme loonud erinevaid liikumisvõimalusi kõikidele inimestele. Tartu vald on loonud väga head tingimused ka vibuspordiks. Meie suusamekaks on Lähtel Paalalinnas hästi hoitud suusarajad. Nii suvel kui talvel saab tuule tiibadesse Saadjärvel purjetades, Äksis saavad kokku motokrossihuvilised ja Raadil rallihuvilised. Muidugi ei tasu unustada Vägilase jooksu sünnikohta, sest just siin sai alguse unustamatuid emotsioone pakkuv jooksusari. Neile, kes armastavad jooksmiseks veidi lihtsamaid radu, lõime Tartu valla jooksusarja. Meil on sport kõigile!  
 
Kuidas end Tartu valla elanikuks registreerida?
 
  • Rahvastikuregister.ee – logi sisse ID-kaardi või Mobiil-IDga ning esita elukohateate avaldus (https://www.rahvastikuregister.ee/).
  • E-mailiga – saada digitaalselt allkirjastatud elukohateate avaldus e-aadressile tartuvald@tartuvald.ee, elukohateate avalduse kohta saad rohkem lugeda valla kodulehelt (https://tartuvald.ee/elukohatoimingud1).
  • Posti teel – prindi välja elukohateate avaldus, täida see ning saada aadressil Tartu Vallavalitsus, Haava tn 6, Kõrveküla alevik, Tartu vald 60512 Tartumaa

Registreeru Tartu valla elanikuks!