Tila külas asuva Sutemetsa piirkonna planeeringukonkursi tulemuste avalikustamine

OÜ Piibeleht Arendus koostöös Tartu Vallavalitsusega viis läbi planeeringukonkursi Tila külas asuvatele eelpool nimetatud maaüksustele. Konkursi eesmärgiks oli saada parim linnaehituslik lahendus ca 60 hektari suurusele arendusalale.  Planeeringukonkursi võidutöö saab aluseks detailplaneeringu koostamisele.

Konkursile kutsuti neli osalejat, kes esitasid žüriile oma võistlustööd. Esitatud tööd ja osalejad olid järgmised:

Võistlustöö AGRIHOOD

KAOS Arhitektid Margit Aule, Katri Mets, Kristo Põlluaas

Koostöös KINO Maastikuarhitektidega ja T-Model teedeinseneri Kaupo Kasklaga

Võistlustöö KODURING

Arhitektuuribüroo Pluss OÜ Indrek Allmann ja Lisanna Remmelkoor

Koostöös: Signe Kasepalu ja Edgar Berman

Võistlustöö TAGAPÕLLUST EESLINNAKS

Hendrikson ja Ko: Jaana Veskimeister

Kolm Koma Arhitektid OÜ: Urmo Mets, Lisette Tiirik, Dora Mate

Tajuruum OÜ: Edgar Kaare, Elina Õunsaar

Koostöös: Sulev Sannik

Võistlustöö LIIKUV LINN

AB Artes Terrae OÜ :  Heiki Kalberg

U-Disain OÜ: Uko Künnap

Roadplan OÜ: Indrek Oden

Maastikuarhitekt: Mirjam Tasa

„Kõik neli esitatud lahendust on võistlusalale lähenenud omamoodi. Neli erinevat linnaehituslikku strateegiat. Tihedast linnalisest elamupiirkonnast kuni üsna hajusa väikeste kogukondlike rakukesteni, mikrokülade kogumini. Zürii jääb konkursitööde tasemega väga rahule. Esitatud lahendused olid läbi töötatud ja igas oli oma kandev idee. Kindlasti tahame suuremate arendusalade puhul konkursside korraldamist ka edaspidi jätkata. See on hea tööriist tagamaks linnaehituslikult tugevad lahendused" võttis konkursi tulemused kokku vallaarhitekt Egle Nõmmoja.

Konkursi võitja avalikustamine toimub 12.novembril kell 15:00 Tartu vallamajas, Kõrvekülas.