« Tagasi

Möödunud laupäeval 18. septembril toimus Saadjärvel traditsiooniline spinningupüügivõistlus Saadjärve Haug 2021

Esmakordselt toimus võistlus 2010. aastal. Saadjärve võistlused on olnud alati rohke osavõtuarvuga, sellel aastal registreerus väga tuulise ilmaga 109 osalejat ,52. paadil. Möödunud aastal osales 69. paadiga 137 osalejat.  Esmakordselt polnud Saadjärve kalapüügivõistlusel Keskkonnaameti poolt  mootorivõimsuse piirangut, mis andis palju mugavama võimaluse Eesti  suuruselt 5.  järvel osaleda suurtemate paatidega, mis arvestades tuulist ilma ja suuri laineid oli igati suureks eeliseks.

Saadjärv on ainus järv, mis kuulub nii Eesti 10 kõige suurema kui ka 10 kõige sügavama järve hulka. Järve pindala on 708 ha, suurim sügavus on 25 m.

Võistlejad kogunesid Tabivere rannas, kus on korralik suur parkla ja Tartu valla avalik slip, mille juures on pikk Saadjärve Jahtklubi paadisild.  

Võistlus algas 11:00 ja kestis 4,5 tundi.  

15:30 lõppes püügiaeg ja seejärel toimus kaldal kalade kaalumine ja kõik võistlejad said maitsvat seljankat Tabivere ranna Bork Belly kohvikus.

Võistlus toimus paatidega, ühes paadis võis maksimaalselt olla neli inimest.  Kalakogust arvestati paadi kohta  ja lubatud püügivahendiks oli spinning rulliga ja lant. Ühes paadis oli lubatud korraga kasutada 3. püügivahendit. Kaalumisele võis esitada paadi kohta 5 suurimat haugi. Üldarvestusele lisaks toimus eraldi arvestus noortele kuni 14a (kaasaarvatud) ja naistele. 

Võistlusel läksid arvesse ainult haugid ja pikkus pidi olema rohkem kui 50 cm ja eriauhind oli suurima haugi ning ahvena püüdjale, mis pidi olema enam kui 30cm pikk.

Suurima haugi  püüdis Valmar Lilleoja, kellel õnnestus välja püüda  4860g suurune haug. Suurt ahvenat seekord ei õnnestunud kellegil kätte saada. Üldarvestuses saavutas ta üksi osaledes  4. koha. 

Üldarvestuse võitjad oli ``Team Lowrance Estonia`` Alexander Andrusenko, Lehar Leetsaar, Kerli Leetsaar saavutades kalade kogukaaluga kokku 7520g,  II koha sai  paatkond Ain Kõiv, Oliver Pluutus tulemusega 6995g . III koha sai  kohalik Tabivere elanik Indrek Rumnjatsev  tulemusega 6860g. 

Toimus veel eraldi arvestus naistele ja noortele. Naiste I koht oli Anne Bunder tulemusega 1372g.

Noorte I koha saavutas 6. aastane Cara Mia Sorga tulemusega 1048g 

Lisaks edukamate püüdjate autasutamisele loosisime välja kõikide osalejate vahel suure Stoveman suitsuahju, koos lisatarvikutega (väärtus ligikaudu 600€) , Parvsaunasõidu kinkekaardi 5 tundi (väärtus 250€). 

Suitsuahju võitmise loosiõnn sattus sellel korral paatkond Vimba osalejale Maksim Konovalikule.  Maksim elab Peipsi järve läheduses ja lõpetab oma maja juures terrassi ehitus ning oli väga õnnelik oma esimese kvaliteetse stoveman külmsuitsuahju üle. https://www.stoveman.ee/toode/stoveman-kulmsuitsuahi-suur/

Noorte ja naiste arvestuses osalejatele toimus eraldi loosiauhindade jagamine. 

Auhinnalaud oli tänu toetajatele väga uhke.  Saadjärve Haug kalapüügivõistlus on oluline spordi ja kultuuri sündmus üle kogu Eesti ja võistlejaid käis tervitamas Tartu vallavanem Jarno Laur. 

Kõik tulemused ja osalejate nimekiri näha SIIT

Pildid: https://www.facebook.com/media/set?vanity=saadjarve.jahtklubi&set=a.4332206563515396

Video stardist: https://www.facebook.com/saadjarve.jahtklubi/videos/a.4332206563515396/2980380332221562