« Tagasi

Tartu vald võitis 46. Eesti omavalitsuste suvemängudel koondarvestuses teise koha

10.-11. juulil viidi läbi Valgamaal Käärikul 46. Eesti omavalitsuste suvemängud, kus osales 56 omavalitsust. Kavas oli 15 spordiala, millest Tartu vald osales 11 spordialal.

Võistkondlikku arvestusse läksid kergejõustiku ja 7 parema spordiala punktid. Spordialadest olid meil edukamad kergejõustik ja petank, kus võideti teine koht. Kergejõustikus võideti kokku 19 individuaalset medalit (8 kuld-, 7 hõbe- ja 4 pronksmedalit), sealhulgas esikoht meeste 4x100 meetri teatejooksus. Meie valla olümpialootustest olid osalemas Kaur Kivistik, kes võitis meeste 1500 meetri jooksu ja Kristjan Rosenberg, kes meeste 4x100 meetri teatejooksu viimase vahetuse jooksjana aitas võistkonna tuua võidule.  Kolm individuaalset esikohta võitis kergejõistikus Andrus Mutli MVII vanuseklassis. Noortest oli kergejõustikus edukam Uku Renek Kronbergs PU18 vanuseklassi 400 meetri jooksus ajaga 49,87. Võistkondlik kolmas koht ja kolm individuaalset  medalit  (2 kuld- ja 1 hõbemedal) võideti jalgrattakrossis. Kuldmedalid võitsid  noored jalgratturid Martti Lenzius  M16 vanuseklassis ja Elis-Maarja Aardevälja N16 vanuseklassis. Hõbemedali võitis Kalle Kriit meeste vanuseklassis. Võistkondlikud viiendad kohad võideti orienteerumises, naiste 3 x 3 korvpallis, meeste võrkpallis ja mälumängus. Orienteerumises võideti neli individuaalset medalit (1 kuld- ja 3 hõbemedalit). Individuaalse kuldmedali võitis Andres Kraas M35 vanusklassis lühiraja orienteerumises ning MN45 teateorienteerumises võideti hõbemedal koosseisus Triin Jaaniste, Priit Pääslane, Indrek Ümarik ja Minia Pääslane. Naiste võrkpallis saavutasime 10. , kettagolfis 11. ja meeste 3x3 korvpallis 21. koha. Kettagolfis võitis individuaalse pronksmedali N40+ vanuseklassis Anneli Kodasma.

Koondarvestuses võitis Tartu vald 347 punktiga teise koha. Esikoha võitis Rae vald 397 ja kolmanda koha Türi vald 341,5 punktiga.