Tartu 2024 regionaalse projektitaotlusvooru esimene infopäev toimus Vara kogukonnakeskuses

Vara kogukonnakeskuses kohtusid Tartu valla ja Peipsiääre valla kultuuriaktivistid, et arutada Tartu 2024 projektitaotlusvooru üle.

24. mail kell 17 kogunesid Vara kogukonnakeskusesse Tartu valla ja Peipsiääre valla kultuuriaktivistid Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 regionaalse projektitaotlusvooru infopäevale. Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024 tutvustasid Sihtasutusest Tartu 2024 regionaalne koordinaator Annela Laaneots ja programmiliini Omapära ja Euroopa juht Angela Ader. Euroopa kultuuripealinna tähtsusest rääkis ka Peipsiääre abivallavanem Väino Kivirüüt. Sellest, et juba nüüd tuleb projektide esitamisele mõtlema hakata ja millised ettevalmistused selleks juba täna käimas on, andis ülevaate Tartumaa Omavalitsuste Liidu kultuurinõunik Astrid Hallik.

Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 ootab kohalikke ettevõtlikke inimesi ja organisatsioone esitama oma projekte 2024. aastal kultuuripealinnas Tartus ja projektiga ühinenud Lõuna-Eesti valdades toimuvate kultuurisündmuste nimekirja.

Ideede kirjelduse esitamise tähtaeg on 1. oktoober. Valmis projektid esitatakse 2022. aasta jaanuaris ja kevadel 2022 valitakse välja projektid, mis saavad Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 osaks.

Infot kuidas Tartu vallas tegutsev ettevõte või inimene saaks oma ideega kultuuripealinnast osa võtta, saab Tartu valla kultuuritöö spetsialistilt: Karita Tilk, telefon 5340 7100, e-posti aadress karita.tilk@tartuvald.ee

Foto: Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024

Tekst: Tartu Valla Kuukiri