Raadimõisa asumi puhkeala ideekonkursi võitja on selgunud

Tartu vald koostöös Eesti Arhitektide Liiduga kuulutas välja Raadimõisa asumi puhkeala ideekonkursi. Konkursi eesmärk oli leida parim ideekavand Vahi alevikus asuvale Mõisavärava katastriüksusele, mille alusel rajatakse nüüdisaegse kujundusega mitme otstarbeline puhkeala, kus on turvalised ja atraktiivsed võimalused erinevatele vanuse- ja huvigruppidele õues liikumiseks ja puhkamiseks.

Võistlusele laekunud seitsme võistlustöö hulgast osutus žürii lemmikuks ja konkursi võitjaks võistlustöö „Saame kokku Raadi ringil"!

Kavandi taga on Lootusprojekt OÜ ja Rootsi ettevõtte MARELD Landskaparkitekter AB ühispakkumus, mille autorid on Häli-Ann Tooms, Mari-Liis Männik, Martin Allik ja Robert Schuck.

Žürii otsustas teise ja kolmanda koha jagada võrdselt tööde „Kude"  ja „Virb" vahel. Kavandi „Kude" esitas F+A maastikuarhitektuur OÜ ning selle autoriteks on Gianfranco Franchi, Chiara Tesi ja Rea Sepping. Võistlustöö „Virb" esitas arhitektuuribüroo Pluss OÜ ja selle autoriteks on Mari-Leen Lao, Elina Lobunkova ja Indrek Allmann.

Žürii otsustas anda ergutuspreemia võistlustööle „Marjamaa", mille esitas Swecpo Projekt AS ning mille autoriteks on Katri Soonberg, Romet Virkus, Alaleh Rahimi, Ahti Kooskora, Karina Niinepuu ja Sander Paling.

Žürii tunnustab ka võistlustööde „Üksi ja koos", „Ajajõgi" ning „Platsimets" autoreid tehtud töö eest.

Tartu vallavanem ja žürii esimees Jarno Laur võtab võidutöö plussid kokku: „Tegemist on tööga, mis väärtustab juba olemasolevat rohevõrgustikku ning mõjub lihtsa, selge ja loomulikuna. Žürii hinnangul on tegu esitatud võistlustöödest kõige vähem tehislikuna mõjuva kujundusega. Kavandatud tegevused alal ei ole ülereguleeritud, töö on hästi läbi mõeldud, funktsionaalne ning etapiliselt loogiliselt realiseeritav."

„Kavandis oli läbi mõeldud haljastuse muutused aastakümnete kaupa, sh periood, mil kavandatud kõrghaljastus pole veel saavutanud oma küpsust. Nii saavutatakse kasutatav esteetiline tervik nii rajamisel kui ka kümne, kahekümne või viiekümne aasta möödudes," heidab võidutöö valimise motiividele valgust Tartu vallaarhitekt Egle Nõmmoja.

„On ütlemata hea meel, et konkursile laekus nii palju professionaalselt koostatud töid. Ala on suur ja kindlasti jaguneb ala terviklik väljaehitus mitme-mitme aasta peale. Samas on nüüd selge eesmärk, kuhu suunas liikuda. Ja kui see kõik valmis saab, on see väga suur väärtus kogu piirkonnale. Kingitus järeltulevatele põlvedele. Kvaliteetne, erinevaid tegevusi/ sündmuste korraldamist võimaldav ja erinevaid vanusegruppe kõnetav väliruum" lisas Tartu vallaarhitekt Egle Nõmmoja.

Kavandite hindamiseks moodustatud žürii liikmed olid Tartu vallavanem Jarno Laur, Tartu vallaarhitekt Egle Nõmmoja, Valga linnaarhitekt Jiri Tintera, maastikuarhitekt Kerttu Kõll ja Tartu linnaarhitekt Tõnis Arjus.

Tutvu kõigi võistlustöödega SIIN

Lisainfo: Jarno Laur 5167 879, Egle Nõmmoja 5665 5944