« Tagasi

Liikumakutsuv kevad ERMis: Igaüks saab liikudes anda panuse uuele näitusele

Eesti Rahva Muuseum kutsub inimesi üles üle kogu Eesti liikuma. Maikuus saavad kõik huvilised anda oma panuse uuele näitusele "Õige keha, vale keha" nii kõndides ja joostes kui oma kogemuste üles kirjutamisel.

Eesti Rahva Muuseum kutsub inimesi üle Eesti mõõtma maikuu jooksul oma igapäevaseid samme, kasutades selleks mobiilirakendust või aktiivsusmonitori. Väljakutse aitab kaasa näituse „Õige keha, vale keha" digitaalse eksponaadi valmimisele, mis käsitleb kehalise aktiivsuse igapäevast mõõtmist ja jälgimist tänapäevaste tehnoloogiliste vahenditega. Eksponaat kuvab Eesti inimeste päevaseid samme vanusegruppide ja sugude võrdluses. Väljakutsega kogume füüsilise aktiivsuse näitajaid eksponaadi andmepanka. See on võimalus jätta enda jälg näitusele.

Väljakutse teostamiseks on kasutusel Eesti idufirma YuMuuv teenust, mille mobiilirakendus kuvab personaalselt päevased sammud, kulutatud kalorid ja aktiivsusindeksi. Igapäevaseks eesmärgiks on seatud 10 000 sammu päevas. Enda sammude arvu saab näha võrdluses teiste osalejatega, mis teeb aktiivsuse jälgimise motiveerivaks. Kõik väljakutses osalejad saavad ERMi näitusi 2021. aasta lõpuni ühel korral tasuta külastada ja välja loositakse kolm eriauhinda ERMi restoranilt Pööripäev. Väljakutse kestab 1. maist kuni 31. maini ja sellega saab liituda kuni 2. maini.

Liitumiseks tuleb täita osalusvorm (www.erm.ee/et/ermi-fuusilise-aktiivsuse-valjakutse-osalusvorm), nutitelefoni alla laadida YuMuuvi rakendus ja registreerida end väljakutse koodiga.

ERM ootab lugusid liikumisest ja selle mõõtmisest

Oma osa uuele näitusele „Õige keha, vale keha" saab soovija anda ka läbi oma loo kirja panemise. Teema „Keha mõõtmine" juures kogub muuseum vastuseid paljudele küsimustele. Nii uuritakse vastajate kogemusi ja muljeid oma keha mõõtmisel alates kaalust, liikumisest ning lõpetades unega. Lisainfo ning küsimused ERMi kodulehel või Rahvalood keskkonnas.

ERMi teadur Tenno Teidearu teeb muuseumi blogis liikumise ja liikumise mõõtmise teemasse sissevaate pealkirja all „Sammude mõõtmine – lootus paremaks eluks": „Sammude lugemine on kõige primitiivsem viis aktiivsuse hindamiseks, aga ütleb enda mõõtmise kui kultuurinähtuse kohta palju. Inimesed proovivad igapäevaste sammude kaudu mõista oma füüsilist aktiivsust argielu toimetuste kontekstis ja harjumusi ümber kujundada, et elada tervislikumat ja paremat elu."