« Tagasi

Reedel, 7. mail kell 12 avalikustatakse Tartu valla raadimõisa asumi puhkeala arhitektuurivõistluse võitja

Arhitektuurivõistlusega soovis Tartu vald leida lahendust, millega kujundada hetkel vähese kasutusega ja ebaatraktiivne haljastu Raadimõisa piirkonna puhkealaks, kus lisaks pargifunktsioonidele oleksid ka võimalused aktiivseks ajaveetmiseks ja sportimiseks.  
 
Arhitektuurivõistlusele saabunud ja võistlusele kvalifitseerunud 7 ideekavandi seast tõstis žürii esile neli tööd. Arhitektuurivõistluse auhinnatud tööde märgusõnad alfabeetilises järjekorras on: KUDE, MARJAMAA, SAAME KOKKU RAADI RINGIL, VIRB.  
 
Töid hindas žürii koosseisus: Jarno Laur, Tartu vallavanem; Egle Nõmmoja, Tartu vallaarhitekt; Kerttu Kõll, volitatud maastikuarhitekt, tase 7; Tõnis Arjus, Tartu linnaarhitekt, volitatud arhitekt, tase 7; Jiri Tintera Valga linnaarhitekt, volitatud arhitekt, tase 7. Žüriil kaasas sihtgrupi liikmena kavandite hindamiseks vallavolikogu arengukomisjoni esimehe ja kohaliku elaniku Martin Pedaku. 
 
Arhitektuurivõistluse preemiafond on kokku 15 000 eurot. Peapreemia 7000 eurot maksab võitjale Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapital, ülejäänud preemiafondi panustab Tartu vald. 
 
Lisaks Raadimõisa asumi puhkeala võistlusele, on hindamisfaasi jõudnud arhitektuurivõistlus Ermi tänava avaliku ruumi kujundamiseks. 2021. aastal kavandab vald ka arhitektuurivõistlust Lähte Ühisgümnaasiumi hoone ulatuslikuks rekonstrueerimiseks.  
 
Vallavanem Jarno Lauri sõnul oli arhitektide suur huvi võistluse vastu positiivne üllatus nagu ka tööde eriilmelisus.  „Tartu vallale on oluliste objektide projekteerimiseks avalike võistluste korraldamine suhteliselt uus nähtus. Kõhklusi on ilmselt aidanud hajutada hästi õnnestunud Tabivere ja Kõrveküla põhikoolide hooned, mille arhitektuurne lahendus selgus samuti arhitektuurivõistluse käigus," ütles Laur.  
 
Tartu vallaarhitekt Egle Nõmmoja kirjeldab edasist protsessi: "Ala on suur ja kindlasti jaguneb selle terviklik väljaehitus mitme aasta peale. Samas on nüüd selge, kuhu suunas liikuda. Ja kui see kõik valmis saab, loob see väga suure väärtuse kogu piirkonnale - tekib kvaliteetne, erinevaid tegevusi ja sündmuste korraldamist võimaldav ning erinevaid vanusegruppe kõnetav väliruum." 
 
Arhitektuurivõistluse paremusjärjestus ja tööde autorid avalikustatakse reedel,  7. mail kl 12 pidulikul tseremoonial, mis toimub vabas õhus puhkealal. Kohapeal on ka kõigi esitatud tööde väljapanek. 
 
Üritusele ühistranspordiga tulles on orientiiriks Mõisavärava bussipeatus. Autoga tulijad saavad oma sõiduvahendid parkida Raadi lasteaed Ripsik parklasse (Mõisatamme 30, Vahi alevik.) Lasteaiast ürituse paika saab mööda kergliiklusteed.
 
Lisainfo: vallavanem Jarno Laur, jarno.laur@tartuvald.ee tel 516 7879
 
Kõigi töödega saab tutvuda SIIN