Tartu vald loovutas Jääaja Keskuse ekspositsioonile elektriauto!

Tartu valla sotsiaaltöötajad on kasutanud ca 9 aastat valla kasutuses olnud kolme elektriautot, millele peale valdade liitumist lisandus endise Laeva valla kasutuses olnud auto. Tänaseks on kõik neli autot välja vahetatud ja ühe neist otsustas Tartu vald loovutada Jääaja Keskuse ekspositsioonile.

Tartu valla kommunaal trantsportis auto täna, 21. aprillil Jääaja Keskuse ette, kus muuseumi töötajad selle vastu võtsid ja alustasid ettevalmistustöödega, et peagi kõik külastajad oma silmaga elektriautot näha saaksid.

"Jääaja Keskuse peamine missioon on teadvustada inimestele seda, kuidas meie kliima ning ümbritsev loodus on pidevas muutumises. Keskuse kolmas korrus pühendub tulevikule ning sellele kuidas igaüks meist saab parema tuleviku nimel midagi oma käitumises teisiti teha. Kuna tuleviku ekspositsioonis on väga oluline osa ka transpordil ning erinevate energiaallikate kasutamisel, siis sobib elektriauto seda ekspositsiooni täiendama ideaalselt.

Kui 2011. aasta otsusega riik sotsiaaltöötajatele esimesed täiselektrilised autod soetas, oli see murranguline mõtte-muutus paljude jaoks. Seda hetke on oluline mäletada ning hoida tulevaste põlvkondade jaoks. Juba täna on väga põnev võrrelda, kui palju on elektriautod pisikesest "triikrauast" edasi arenenud, rääkimata sellest, mis võrdlusmoment 20 aasta pärast tekib," kommenteeris Jääaja Keskuse tegevjuht Sigrid Sepp.

Tekst ja foto: Katrin Sisask