« Tagasi

Püsime terved!

Selleks, et koroona levikut tõkestada ja enda/oma lähedaste tervist hoida, soovitab Päästeamet järgmist:

•    Hoiame oma vanemaid ja vanavanemaid - näeme, et haigus on liikumas noorematelt inimestelt vanematele inimestele, kes põevad COVID-19 raskemalt ja vajavad sagedamini haiglaravi. Mida rohkem on nakatunuid noorte ja tööealiste hulgas, seda enam hakkab viirus levima ka vanemaealistele. Seega, kui olete viibinud rahvarohketel üritustel - ärge minge külla oma vanavanematele.

•    Rahvarohketes siseruumides ja ühistranspordis tasub kanda maski - eriti Ida-Virumaal, Tallinnas ja Võrus. Haigena tuleb püsida kodus. Maski tuleb kanda ka haige sümptomiteta kontaktsetel nii avalikus kohas viibides kui ka vältimatu lähikontakti korral. Maskist on kasu vaid siis, kui seda õigesti kanda. Pärast maski eemaldamist tuleb käed alati desinfitseerida. Mask on väga hea täiendav kaitse distantsi hoidmisele ja heale hügieenile.

•    Välisreisid tuleks lükata tulevikku ning veeta koolivaheaeg Eestis - haigestumise määr kasvab nii Eestis, Euroopas kui kogu maailmas. Selleks, et tõkestada viiruse piiriülest levikut tasub välisreisidest praegu loobuda ning leida puhkamisvõimalusi Eestis. Reisida tuleks ainult vältimatu vajaduse korral.

•    Reeglid on mõeldud kõikide kaitsmiseks. Igasugune skeemitamine on taunitav - viirus ei lase end petta. Alkoholimüügi piirangutest ja eneseisolatsiooni kohustusest kõrvale hiilimisega anname nakkuse levikule hoogu juurde, mis lükkab piirangutest vabanemise veelgi kaugemasse tulevikku. Vastutustundetu käitumisega seame ohtu nii enda kui oma lähedaste tervise.