Jõgeva ja Tartu vallajuhid arutasid koostööplaane

Eile kohtusid Jõgeva vallavolikogu esimees Aivar Kokk, vallavanem Tiit Lääne ja abivallavanemad Aive Tamm ning Terje Rudissaar Tartu valla esindajatega. Naabervallast olid külas vallavanem Jarno Laur ja abivallavanem Tarmo Raudsepp.

Kohtumise põhiteemadeks oli piiriülene koostöö ning Kalevipoja kuju tagasijõudmine Jõgeva valda. Kalevipoja uueks asukohaks saab Mullaveres asuv küngas, mille vahetus läheduses on parkla. Nii on huvilistel mugav ja turvaline peatuda, et kuju lähemalt uurida. Öösel hakkavad Kalevipoega valgustama päikesepaneelidega töötavad lambid.

Nii Tartu kui Jõgeva valla esindajad peavad oluliseks kahe omavalitsuse koostöö jätkumist. Piirkondi seob Vooremaa maastik, mille ühisest turundamisest on mõlemad osapooled huvitatud. Tartu vallavanem kinnitas, et turism ja turundus on valdkond, milles peab koos tegutsema. Turismivaldkonnas köidavad inimesi ägedad kohad, mida on nii Tartu kui Jõgeva vallas. Piki Piibe maanteed kulgedes saaks kaks omavalitsust panna külastajale kokku põneva programmi.

Kohtumisel kinnitasid Jõgeva valla esindajad valmidust asuda läbirääkimistele, et osaleda Tartu kultuuripealinna 2024. aasta programmis. Edasise koostöö osas peetakse plaani hankida ühtses stiilis bussiootepaviljonid.