« Tagasi

Helista tasuta hingehoiu telefonile 116 123

Seoses COVID-19 haigust põhjustava koroonaviiruse SARS-CoV-2 puhanguga on ühiskonnas kasvanud ebastabiilsus, paljusid on vallanud töökaotuse tõttu lootusetus ja hirm tuleviku ees, piiratud on olnud suhtlusvõimalused mistõttu jäävad paljud inimesed oma probleemidega üksi. Lisaks on antud kriisiolukorra puhul reaalseks ohuks surmaga lõppev haigus, mis tekitab surmahirmu ja eksistentsiaalseid küsimusi. Kõik see suurendab enesetappude riski, tekitab ärevushäireid ja erinevaid püshholoogilisi probleeme.
 
Arvestades kõiki nimetatud aspekte on 24 tundi päevas ja 7 päeva nädalas kõigile kodanikele kättesaadava ja tasuta hingehoiutelefoni loomine oluline ning vajalik meede inimeste turvatunde loomisel ja pingete maandamisel. Samuti on hingehoiutelefon ennetav meede erinevate kriisisituatsioonis tekkivate probleemide maandamisel.
 
Lähtuvalt üleeuroopalisest sotsiaalse väärtusega teenuste numbri standardist saab hingehoiutelefoni kasutusse emotsionaalse toe number 116 123. 116 algusega numbreid on võimalik kasutada ainult teenuste puhul, mis on kättesaadavad kõigile kodanikele ilma igasuguse eelneva registreerimise nõude ja ajalise piiranguta.