Hajaasustuse programmist toetuse saajad on selgunud

Tartu Vallavalitsusele esitati hajaasustuse 2020.aasta programmi kokku 55 taotlust toetuse saamiseks. 35 taotlust esitati veesüsteemidele, 16 taotlust kanalisatsioonisüsteemidele ja 4 taotlust juurdepääsuteede rajamiseks.

10. juunil korraldas valla hajaasustuse projektide hindamise komisjon ringsõidu ja vaatas üle kõik taotluse esitanud majapidamised. Ülevaatuse käigus selgus, et viies majapidamises ei elata alaliselt. Toetuse saamise üks tingimustest on, et taotleja peab olema rahvastikuregistri andmetel registreeritud nimetatud majapidamisse ja majapidamine peab olema taotleja alaline elukoht. Kolme majapidamise taotlused, kus alaliselt ei elatud, loeti tingimustele mittevastavaks.

Taotluste hindamise tulemusena rahuldati täies mahus 45 taotlust, projektide pingereas viimane rahastatav projekt sai osalise rahastuse ja 3 taotlust jäi rahuldamata. Võrdluseks võib tuua, et 2019. aastal esitati 74 taotlust, millest rahuldati 37. Eelmisel aastal rahuldamata jäänud taotlustest sai sellel aastal rahastuse 11 taotlust. Tartu vald panustas 2020. aastal hajaasustuse programmi 90 000 eurot, mis on kohalike omavalitsuste järjestuses toetuse suuruselt kolmandal kohal vabariigis. Riigipoolne toetus oli oodatust väiksem. Tartu vallale eraldati 81 204 eurot. 2019. aastal osales Tartu vald programmis 60 000 euroga.

Tänu hajaasustuse programmi võimalustele on aastate jooksul paljud majapidamised leidnud oma vee- ja kanalisatsiooniprobleemidele lahenduse.