« Tagasi

Väikepõllumehi toetatakse 15 000 euroga

Eesti Maaelu Arengukava programmperioodil 2014-2020 on üheks toetusmeetmeks Väikeste põllumajandusettevõtete arendamise toetus, kust on võimalik taotleda 15 000 eurot. Aprillis avaneb järjekordne taotlusvoor.

 

Kellel on võimalik toetust taotleda? Seda saab teha FIE või äriühing, kelle põllumajanduslike toodete müügitulu oli taotluse esitamisele vahetult eelnenud majandusaastal 4000 –14 000 eurot ja taotluse esitamisele vahetult eelnenud teisel majandusaastal vähemalt 1200 eurot ning see moodustas mõlemal majandusaastal üle 50% kogu müügitulust. Taotleja peab olema tegutsenud vähemalt kaks majandusaastat.

 

Tartumaa Põllumeeste Liit korraldab 6. märtsil Jalaka 48 tasuta infopäeva, kus maaeluministeeriumi ja PRIA ametnikud tutvustavad toetuse tingimusi – kuidas koostada äriplaani, millised aruanded tuleb esitada ja kõike muud, mida on vaja teda taotluse koostamisel. Koolitus algab 10.00 ja kestab neli akadeemilist tundi.

 

Infopäevadel osalemiseks palume registreerida www.pikk.ee sündmuste kalendris või telefonil 736 6955. See on vajalik kohvipauside ja jaosmaterjali planeerimiseks.

 

Ootame koolitusele kõiki põllumehi, kes eelpooltoodud tingimustele vastavad. Julgen kinnitada, et paberimajandus pole üleliia keerukas ja meetme eelarve on piisav, et enamus korrektselt koostatud taotlustest rahuldada.

 

Jaan Sõrra

Tartumaa Põllumeeste Liidu esimees