« Tagasi

Keskkonnanädal 15.-20.aprill

Keskkonnanädal toimub 15.-20.aprill ning selle raames toimub mitmeid keskkonnateemalisi üritusi. MAT-INF tudengiselts korraldab "Prügimatka", kus kutsutakse üles kõiki tudengiorganisatsioone, sõpruskondi, kollektiive, koole ja klasse, valdasid jne veetma ühte mõnusat kevadpäeva looduses matkates.

Tegemist on vahva kevadpäevaga, mil kogukonnad saavad üheskoos veeta ühe toreda suure reede looduses matkates, piknikku pidades või seltskonnamänge mängides. Kevade tulekuga sulab lume alt välja palju talvel mahavisatud prügi, mis jääb tihti metsa alla vedelema. Siit tulebki ürituse eripära - kõigil prügimatkal osalejatel on kaasas kilekotike, kuhu korjata ettejääv maas vedelev prügi.

Veeda 19. aprillil sõpradega mõnusalt looduses aega ja panusta selle kõrvalt ka kaunimasse keskkonda meie ümber. Eesmärk on sütitada inimestes harjumus linnas või looduses jalutades korjata üles praht ja visata see lähimasse prügikasti, mitte ükskõikselt mööda jalutada järjekordsest maas vedelevast krõpsupakist.

Kõik on oodatud tegema oma päevast toredaid pilte ning jagama neid sotsiaalmeedias #Prügimatk2019 alt! Keskkonnanädalal on ka Instagram, kus kajastatakse  tublide kogukondade osalust. Mida rohkem on osalejaid, seda kiiremini levib sõnum ja seda tervemaks muutub meie ümber olev keskkond. Näitame ühiskonnale, et kogukonnad tõesti hoolivad meie loodusest ja soovivad näha muutusi!

PS. MITSi nipid matkajatele:

  • Prügikoti võtab igaüks oma kodust.
  • Matkaradadele ja metsa saab sõita ka tasuta maakonnasisese ühistranspordiga.
  • Piknikukorvi saab igaüks midagi kodus südamega kaasa küpsetada
  • Oma kinnas võiks kõigil kaasas olla, nii on hoopis hõlpsam prügi üles korjata

Registreeri enda tubli seltskond matkale siin: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScTG8s9E1AdvBBol1Yr5HaF6b62E2QyaCTM06yzUCGZdPqhdQ/viewform?usp=sf_link

Prügimatk toimub Tartu tudengiorganisatsioonide korraldatud Keskkonnanädal 2019 raames. Üritusest lähemalt saad lugeda Facebookist "Keskkonnanädal 2019".

Hoiame üheskoos loodust ning teeme tänavuse suure reede eriti Suureks!

 

(https://www.facebook.com/events/487520565115904/)

(https://www.facebook.com/events/310506586284880/)